Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

WHO ještě někdo bere vážně po tom prohlášení v lednu, že se nic neděje?

0 Citovat

@Proky +10

0 Citovat

Dal jsem si tu práci a hledal studie o nošení látkových roušek. A v momentě, kdy vláda doporučuje/nařizuje i nošení roušky v autě, se dostávám k bodu, kdy k ní logicky ztrácím důvěru.


https://bmjopen.bmj.com/content/...06577.full

https://onlinelibrary.wiley.com/...risa.12185


Toto vlákno opouštím, jelikož jsem z něj hodně zklamaný. Připadám si tady jako na Novinkách nebo Parlamentních listech.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Dal jsem si tu práci a hledal studie o nošení látkových roušek. A v momentě, kdy vláda doporučuje/nařizuje i nošení roušky v autě, se dostávám k bodu, kdy k ní logicky ztrácím důvěru.


https://bmjopen.bmj.com/content/...06577.full

https://onlinelibrary.wiley.com/...risa.12185


Toto vlákno opouštím, jelikož jsem z něj hodně zklamaný. Připadám si tady jako na Novinkách nebo Parlamentních listech.

Zvláštní, já si tady připadal jako na Parlamentních listech díky tobě, když si několikrát předhazoval nějaká tvoje pseudofakta a dalo by se říct až skoro fake news, která ti ostatní v tomhle a v dalším vláknu vyvraceli a ty sis neustále jel to svoje ve stylu mikira. 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Zvláštní, já si tady připadal jako na Parlamentních listech díky tobě, když si několikrát předhazoval nějaká tvoje pseudofakta a dalo by se říct až skoro fake news, která ti ostatní v tomhle a v dalším vláknu vyvraceli a ty sis neustále jel to svoje ve stylu mikira. 

Přesně tak, chtěl jsem napsat úplně totéž.

0 Citovat

Proky napsal(a):

A to jsi zas četl kde?


Další ptákovina.


Mikire, já jsem proti tobě tady na fóru nikdy nebyl ostrý, ale už to fakt trochu přeháníš. Tohle není o opačném názoru, ten já respektovat dokážu. Ale tady ty věci výše, to je o vytahování nesmyslů a vytrhávání věcí z kontextů jen pro prosazení vlastní pravdy.

Ad přijatá opatření - na nějakého týpka, co tvrdí, že je třeba stádová imunita, ti hodím jiného týpka, který tvrdí, že je to naprostá šílenost: https://www.novinky.cz/zahranicn...c-40318217

Nepotřebuju, abys uznal, že mám pravdu. Můžeš mít jiný názor a stejně tak nemusím mít pravdu já. Ale jakožto poctivého člověka mě strašně štve, když tady veřejně prezentuješ, že se něco budeš snažit obchcat, jen co to půjde. Přitom by stačilo pár týdnů počkat, kdy už bude jasněji, jak se situace vyvíjí, a budeme všichni vědět na čem jsme.

Jsi o rok mladší než můj otec, takže tě respektuju jako každého staršího člověka, ale stejně jako vidím, že je někdy strašně těžké domluvit se s mým tátou, tak je to podobně i s tebou. Sám si svými prohlášeními tady proti sobě poštváváš lidi (až mi to místy přijde, že to snad musíš dělat schválně, abys zůstal v centru pozornosti). Chlape, vždyť ty jsi procestoval půlku světa, proč proboha nevěnuješ tu energii a třeba nepopisuješ ty své cesty v cestopisech? Nebo čemukoli smysluplnějšímu...


Proky to je slozitejsi nez to vidis .novinarina je o tom, ze museji vytahnout neco ,co lidi nejak pritahne , ja sem treba hodim neco  a vim , ze muze existovat  jiny nazor ,zamyslim se nad obema a k necemu se proklonim vic , k necemu mene 

Mozna pak  pouziju tu novinarskou praktiku a trochu neco vytahnu s kontextu  , Popularitu si tu nepotrebuju  delat  a byt stredem pozornosti vetsinou za blbce 

Ano mozna  bych mohl psat o cestach  , ale vetsina ma nacestovano mnohem vic nez ja  a navic v soucasne dobe ,oproti  tomu memu  ,Mam sice 59 statu sveta ,ale  tech v soucnasnosti je vlastne par ,..ostatni jsou  retro 20-30 let  i vic zpatky 

A ty me dlouhodobejsi pobyty v USA ,na Novem Zelande, v jizni Americe  byly v duchu  s prazdnou kapsou ,ale nebyly o turistice , ale  o praci  a snaze si neco vydelat 

A stejne je to s tim  cestovanim  ted ,,vubec mi nejde o to, jestli pojedem na Kanary, nebo do Recka ted, nebo pristi rok .. Letos mam za to prvni ctvrtleti  15 letu ,vyhradne jen mezi  Irskem a CR  a v dobe  uzavirani  hranice  jsem se musel rozhodnout ,zda zustanu v CR ,nebo  odletim do Irska s tim., ze muze vzniknout problem se vratit tak, jak budu potebovat , zena musela zustat v Praze  a  cast rodiny mam v Ostrave 

Zvolil jsem Irsko ,protoze by  tu vzniklo vice problemu  i financnich  ztrat  a cekam ,.ale nejsem ochoten   cekat ctvrt roku  a tak jak se necitim byt nejakym dojicem socialnich davek irskeho systemu  ,tak necitim  zadnou vinu ,ze chci pouzit k ceste do CR cesky pas  a ceske obcanstvi  a zpet odletet na irsky pas a irske obcansti  a neni to o tom ,ze bych se tim chtel chlubit jak jsem s tim vydrbal . ale o tom ,ze ten cely system neni jednoznacny   ani spravedlivy a nektere specifika neresi   ,ale o tom jsi  nakonec i sam psal  pred casem  ,ze obcas na neco doplati nevinni 

A uprimne. pises ze jsi poctivy clovek , za cely zivot jsi nikdy nehajil svuj zajem , kdy by se to dalo nazvat  nejakym obejitim neceho _?  I ja jsem poctivy ,a uprimny  clovek .nekdy az moc...Nakonec  nebudu delat  nic nelegalniho   

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Dal jsem si tu práci a hledal studie o nošení látkových roušek. A v momentě, kdy vláda doporučuje/nařizuje i nošení roušky v autě, se dostávám k bodu, kdy k ní logicky ztrácím důvěru.


https://bmjopen.bmj.com/content/...06577.full

https://onlinelibrary.wiley.com/...risa.12185


Toto vlákno opouštím, jelikož jsem z něj hodně zklamaný. Připadám si tady jako na Novinkách nebo Parlamentních listech.

Jarda +1


Kromě toho ta studie je pro nemocnice:

Participants: 1607 HCWs (hospital healthcare workers) aged ≥18 years working full-time in selected high-risk wards.

Conclusions: Further research is needed...

However, as a precautionary measure, cloth masks should not be recommended for HCWs, particularly in high-risk situations, and guidelines need to be updated.


U látkových roušek pro běžné lidi jde hlavně o nerozšiřování kapének s virem na ostatní. Jak říkal teď Prymula, když ji mají všichni, nedostanou se na ni tolik viry od jiných. Určitě není pravda, že by rouška zabránila jen pár procentům uniklých kapének, na kterých viry jsou. Na to má zásadní účinek, což říká např. tady odborník: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_vov

V závěru zmiňuje i jak s rouškami zacházet a možné riziko u lidí v počátku nákazy, pokud mají jednu roušku třeba 8 h., že si tak zvýší dávku, takže roušky by se měly raději střídat a doma vyvařit.

Ohledně ochrany před viry od jiných jsou různé názory, ale tento popsaný případ z Číny, který jsem sem dával už před jejich zavedením, ukazuje, že ti, co roušky v busu měli, se nenakazili, i když seděli blízko nakaženého, zatímco ti bez roušky i ve vzdálenosti 4,5 metru ano: https://www.scmp.com/news/china/...e-and-stay

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ano mozna  bych mohl psat o cestach  , ale vetsina ma nacestovano mnohem vic nez ja  a navic v soucasne dobe ,oproti  tomu memu  ,Mam sice 59 statu sveta ,ale  tech v soucnasnosti je vlastne par ,..ostatni jsou  retro 20-30 let  i vic zpatky 

A ty me dlouhodobejsi pobyty v USA ,na Novem Zelande, v jizni Americe  byly v duchu  s prazdnou kapsou ,ale nebyly o turistice , ale  o praci  a snaze si neco vydelat 

Nebudem rozpitvávat zbytek, ať se netočíme v kruhu, ale k tomu, co cituji ti řeknu, že právě to, že jsi cestoval v době, kdy spousta uživatelů fóra ani netušila, co je to letenka, je tvoje výhoda. Takové cestopisy tu nejsou a pokud by byly poutavě podané, tak i "boj a snaha si něco vydělat" by mohly být zajímavé. ;) Ale nenech se nutit, byl to jen nápad.

0 Citovat

Ne, WHO nejsou blbci. Jsou to zkorumpovaní hajzlové. 1) celou dobu strkali hlavu do písku, protože nechtěli poškodit Čínu. 2) kvůli Číně odmítají pomáhat Taiwanu. Ten si tedy musí poradit 100% sám. A dělá to dobře.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Dal jsem si tu práci a hledal studie o nošení látkových roušek. A v momentě, kdy vláda doporučuje/nařizuje i nošení roušky v autě, se dostávám k bodu, kdy k ní logicky ztrácím důvěru.


https://bmjopen.bmj.com/content/...06577.full

https://onlinelibrary.wiley.com/...risa.12185


Toto vlákno opouštím, jelikož jsem z něj hodně zklamaný. Připadám si tady jako na Novinkách nebo Parlamentních listech.


Pokud vim, tak o noseni rousek v aute, stejne jako o samote v lese bylo nekolikrat receno, ze to neni vyzadovano a nikdo to nebude vynucovat, protoze je to nesmysl. Jenom lidi si to prebrali po svym. Kdyz jsem se o tom bavil s kamarady, ze si pri behani v lese sundavam rousku, tak jsem byl za totalniho hnupa a ignoranta. Takze asi tak.

0 Citovat

No pekne prognózy toto ...

USA Today -  "The unemployment rate in the U.S. could reach a staggering 32.1% in the second quarter as 47 million workers are laid off amid the coronavirus outbreak, according to estimates published in a blog by the Federal Reserve Bank of St. Louis. 

That would be the highest jobless rate on records dating to 1948 and easily top the 25% rate during the Great Depression."


0 Citovat

@voughne  V USA to za této situace nebude překvapující, ale Evropa k tomu přistupuje jinak. Tady je zajímavý článek ukazující, že na nutnosti záměrného útlumu ekonomické aktivity se ekonomové mimořádně shodují. K té druhé půlce článku doporučuju přečíst i komentář od Iwinkler pod článkem: https://www.patria.cz/zpravodajs...torie.html

0 Citovat

Už se zvažuje i odložení EXPO 2020:

While everyone involved in Expo 2020 Dubai remains firmly committed, many countries have been significantly impacted by COVID-19 and they have expressed a need to postpone Expo’s opening by one year, while they focus on overcoming this challenge.

In a spirit of solidarity and unity, we support the proposal to explore a one-year postponement made by the Steering Committee meeting. We will follow the Bureau International des Expositions (BIE) processes on making the decision to delay Expo 2020 Dubai. The BIE will now work with its Member States and Expo 2020 Dubai to establish a change in dates.

A final decision on postponement can only be made by the BIE's General Assembly. Article 28 of the BIE Convention stipulates that a change of dates requires a two-thirds majority vote from the BIE Member States.

0 Citovat

No ci to je velka skoda ... ved v takej Astane/Nursultane po celej tejto prepieracke penazi zostal tak smutny prazdny areal s velkou sklenou gulou. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

No ci to je velka skoda ... ved v takej Astane/Nursultane po celej tejto prepieracke penazi zostal tak smutny prazdny areal s velkou sklenou gulou. 

Tak on je takový skoro celý Nursultan, tedy aspoň ta nová část. V Dubaji by to nejspíš přece jen i nějaké využití pak našlo.

0 Citovat

Dneska mi kolegové z Dánska říkali, že Dánsko se chystá pomalu otevírat po Velikonocích a že začnou od těch nejmenších - možná denní stacionáře pro úplně ty nejmenší, školky ??? Na detaily jsem se neptal. Plánují také otevřít nějaké obchody a lidi by do práce měli chodit "na směny" - někteří dopoledne, jiní odpoledne, aby se jich tolik nepotkávalo jak na pracovišti, tak v MHD. 

0 Citovat

@Ondrab :


pokud nebyla další rychlá změna tak platí, že roušku v autě nemusí mít dítě do 2 let věku a řidič, jede-li sám !! Nehodnotím  účelnost, pojedu-li s manželkou, nejsem sám v autě a musíme mít roušky ??  

Jenom jsem chtěl  poopravit Tvůj výrok o roušce v autě.


0 Citovat

Navaja napsal(a):

když v autě budete dva a víc i z jedné rodiny, tak je mít musíte. Což je totální blbost. 

Zní to jako blbost, když tito se mohou nakazit navzájem i doma, ale na druhou stranu, kdyby to chtěli policajti kontrolovat, jak by se dokazovalo, kdo s kým žije v jednom bytě či domě? A taky platí, že lidi stejně nemají zbytečně jezdit někam daleko, i když se cesty na chatu a do přírody tolerují. Na nutné krátké cesty autem ve více lidech, na které teď ani není moc důvod, nemá smysl řešit vyjímky.
0 Citovat

Polsko od večera zpřísňuje opatření proti koronaviru. Mladí do 18 let nesmění ven bez doprovodu starších. Venku musejí lidé dodržovat odstup dva metry, i když jsou ze stejné rodiny, neplatí to u dětí do 13 let, starých osob a invalidů. Zavírají se parky a náměstí i kadeřnictví a je zakázáno pronajímat bicykly. V autě mohou jet nanejvýš tři lidé.


0 Citovat

Hlavně 99% lidí, kteří spolu jedou autem bez taxi polepu, spolu tráví čas i bez roušky. Buď spolu žijí v domácnosti nebo tráví celý den v práci. Většina lidí nevydrží s nasazenou rouškou celý den. V menší kanceláři si ji sundají hned, na dílně aspoň během oběda nebo pauzy na cigáro.

Beztak je rouška po pár hodinách (někdy i dřív) v podstatě nefunkční a spíš škodlivá. V tom má WHO pravdu. 

0 Citovat

letos nikam ja

https://echo24.cz/a/SWq58/tvrda-...-internetu

0 Citovat

DIDAS napsal(a):

letos nikam ja

https://echo24.cz/a/SWq58/tvrda-...-internetu


Ja si porad myslim ze to je jenom Prymulovo zbozne prani..

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Ja si porad myslim ze to je jenom Prymulovo zbozne prani..

Jediný způsob pak asi bude přes zelenou hranici do Německa nebo Rakouska a odtamtud jinam. Neumím si představit, že by tyto státy dlouhodobě měly uzavřené hranice, tam je to politicky citlivější téma a u veřejnosti by to tak lehce neprošlo. Jsem zároveň přesvědčen, že epidemii zvládnou rychleji než ČR i s méně drastickymi opatřeními. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Jsem zároveň přesvědčen, že epidemii zvládnou rychleji než ČR i s méně drastickymi opatřeními. 

+1 za nejrozumnejsi vetu co sem v tomhle threadu za poslednich par dnu videl :)

0 Citovat

Petr napsal(a): Jsem zároveň přesvědčen, že epidemii zvládnou rychleji než ČR i s méně drastickymi opatřeními. 

Dosavadní a čísla tomu nasvědčují... tahle slepá víra v neomylnost Němců je opravdu nemístná.

0